ابدومینوپلاستی چگونه جراحی است و چرا باید این عمل زیبایی را انجام داد؟

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی از دسته جراحی های زیبایی است که به منظور کوچک تر و صاف نمودن بدن در ناحیه فوق صورت می گیرد. فرآیند این جراحی به نحوی است که قسمتی از پوست و چربی اضافی در نواحی پایینی و میانی برداشته می شود تا شکم ظاهری فلت و صاف پیدا کند.  جراحی کوچک سازی شکم  توسط متخصصین به افرادی که شکم های بزرگ دارند و یا می خواهند ضایعات پس از زایمان را از بین ببرند شدیدا توصیه می شود. البته باید عنوان کرد که این نوع از جراحی هم همانند سایر عمل ها دارای عوارض جانبی است. به همین دلیل توصیه می شود که پیش از اقدام به انجام آن با پزشکان در این زمینه مشورت کنید.
از جمله فاکتورهایی که تعیین می کند فرد برای انجام این عمل جراحی مناسب است یا نه می توان به سلامت عمومی، نداشتن بیماری های خاص، غیر سیگاری بودن و جدا بودن پوست شکم از بافت چربی اشاره کرد. این فاکتورها راه را برای تسهیل این اعمال جراحی هموارتر خواهند کرد. درست است که آبدومینوپلاستی یک عمل زیبایی محسوب می شود اما افرادی که به مشکلات تجمع چربی اضافه در ناحیه شکمی آگاهی دارند می دانند که این چربی موجبات شل شدن ماهیچه های شکمی را فراهم کرده و به دیسک مر می انجامد. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی باید به جراحی هایی نظیر آبدومینوپلاستی روی آورد.

انواع دیگری از جراحی کوچک سازی شکم هستند که به مینی ابدومینوپلاستی مشهورند و در افرادی که مشکلات حاد و تجمع بیش از حد چربی ندارند اختصاص می یابد. این نوع از آبدومینوپلاستی به بیهوشی و باز کردن لایه های شکم نیاز ندارد. تنها برش کوچکی در قسمت تجمع چربی زده می شود و چربی های اضافه از بدن خارج می شود. به دلیل نداشتن جراحی باز در این متد فرد نیاز به بستری شدن ندارد و تنها چند روزی را باید به مراقبت و استراحت در منزل بپردازد.

در رابطه با اشخاصی که دارای تجمع چربی بسیار بالا هستند فول ابدومینوپلاستی انجام می شود، در این نوع جراحی به دلیل سختی فرآیند بیمار به بیهوشی کامل نیاز دارد. این عمل بسته به شرایط بیمار و حجم چربی اضافی در بدن او می تواند از ۲ تا ۵ ساعت به طول بیانجامد.

افرادی هستند که در انجام آبدومینوپلاستی دارای محدودیت هستند.  این افراد بهتر است از سایر شیوه ها که دارای عوارض کمتری برای سلامتی آن ها خواهد بود بهره مند شوند. زنانی که می خواهند زایمان مجدد داشته باشند در این دسته قرار می گیرند، چرا که این شیوه جراحی موجب ایجاد محدودیت برای فرد در زایمان می گردد. همچنین عوارض قلبی و ریوی نیز در منع افراد از این دسته از عمل ها تاثیر به سزایی دارند. انجام عمل آبدومینوپلاستی در افرادی که سیگاری هستند و یا دارای اختلالاتی در سلامت هستند با نتایج متوسطی همراه خواهد بود و حتی گاهی ممکن است بیمار نتیجه لازم خود از آن را به دست نیاورد.

© تمامی حقوق متعلق به گروه زیبایی رز اصفهان می باشد - ساخته شده با ❤️ توسط رضا مرادی مجد