تزریق چربی ( یکی از بهترین راه های جوانسازی )

تزریق چربی یکی از شیوه های جوانسازی و زیباسازی بدن و صورت است که به دلیل وجود خطرات کم و همچنین احتمال بازگشت بسیار پایین، مورد علاقه افراد بسیاری در سراسر دنیا است. این متد دگرگونی ها و تغییرات زیادی را در دنیای جراحی های زیبایی پدید آورده که در نوع خود بی نظیر هستند. کم شدن چربی پوست از عللی است که در ایجاد چین و چروک در بدن و صورت نقش مستقیم دارد. تا کنون پزشکان و متخصصان زیبایی راه ها و شیوه های گوناگونی را برای رفع چین و چروک به وجود آورده و در افراد مختلف استفاده کردند. این شیوه ها مزایا و معایبی نیز برای افراد به همراه دارند. در مواردی که چین و چروک ها سطحی باشد می توان مشکل را باتزریق بوتاکس به میزان کم حل کرد اما زمانی می رسد که حتی بوتاکس نیز در درمان چین و چروک پاسخگو نیست؛ ضمن این که بوتاکس عوارض جانبی زیادی دارد که گاه شدید و غیر قابل جبران می شود.

در این زمان است که شیوه های جدید تر به کار می آیند و پزشکان استفاده از فیلر ها (پر کننده ها) را تجویز می کنند. چربی یکی از این فیلر ها است که البته بهترین آن ها نیز به شمار می آید. مزیت چربی به نسبت سایر فیلرها(پر کننده ها) این است که چون به بافت بدن فرد شباهت دارد، بدن آن را به راحتی در خود می پذیرد.

مزایای تزریق چربی

با افزایش سن، علاوه بر ایجاد چین و چروک روی پوست، بخشی از حجم صورت نیز از دست میرود که همین امر پیری را به وجود میآورد. یکی از مهمترین دغدغه های انسانهای میان سال به خصوص خانمها، بازگرداندن جوانی دوباره به پوست خود است. در میان روشهای جوانسازی، تزریق چربی طرف داران ویژهای دارد چرا که مزیتهای بسیاری نسبت به روشهای دیگر دارد. تزریق چربی در واقع روشی است که در آن چربیها را به بخش مورد نظر پیوند میزنند. این چربیها از نواحی مختلف بدن که از چربی انباشته شده اند برداشته می شوند و به بخش مورد نظر انتقال می یابند. البته تزریق چربی فقط برای جوانسازی صورت مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه کاربردهایی نظیر زیباسازی سینه، باسن، ساق پا، از بین بردن چین و چروک صورت، پروتز لب، زیبایی گونه و چانه، از بین بردن خط اخم و خط خنده و … دارد.

از مزایای تزریق چربی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱٫ماندگاری بالایی دارد. به گونه ای که پس ازآن ، حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد سلولهای چربی پیوند خورده و به صورت تقریبی زنده می مانند که همین امر موجب ماندگاری طولانی مدت آن ها می شود.
۲٫ از آن جایی که چربی بدن فرد مورد استفاده قرار می گیرد، احتمال ایجاد واکنشهای آلرژیک و پس زدن پیوند، به صفر می رسد.

۳٫ از این روش به عنوان روشی بی خطر نام می برند چرا که تا حد امکان عوارض مربوط به تزریق چربی کاهش می یابد. از طرفی روش برداشت چربی بسیار امن و بی خطر است.

۴ عوارض خاصی را شامل نمی شود و تنها ممکن است کمی کبودی و ورم در ناحیه تزریق به وجود آید که کاملاً طبیعی است.

۵٫ از این روش برای چروکهای عمیقی که با بوتاکس برطرف نمیشود، استفاده می شود.

۶٫ کسانی که اسکار یا جای زخم و سوختگی دارند، با این روش میتوانند بیشترین نتیجه را بگیرند.

۷٫ دوره ریکاوری و دوره نقاهت معمولاً کوتاه است.

۸٫ تزریق چربی ظاهری طبیعی نسبت به سایر روشها ایجاد می کند.

۹٫ اصولاً چربی ها از مکان هایی برداشته می شوند که با رژیم غذایی به راحتی از بین نمی روند. از این رو باید چربی های مقاومتری را انتخاب کرد تا پس از پیوند، با رژیم غذایی چربی های تزریق شده از بین نروند. به همین دلیل چربی های ران ها، پهلوها، کنار زانو و زیر شکم که مقاومت بیشتری دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

۱۰٫ یکی از مزایای تزریق چربی ، مشاهده سریع نتیجه است. پس از انچام آن ، نتیجه کاملاً مشخص می شود اما پس از دو هفته با کاهش کبودی ها و ورم، نتیجه واضح تر خواهد بود.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

در این شیوه چربی اضافی موجود در بدن از اندام هایی که چربی آن ها با رژیم و ورزش از بین نمی رود، برداشته شده و به نقاطی از بدن که به چربی احتیاج دارند تزریق می شود. در بیشتر موارد پزشک متخصص چربی را از ناحیه پهلو، ران، کنار زانو و زیر شکم بر می داردو به قسمت هایی از بدن که دچار افت چربی و یا مشکلاتی از قبیل افتادگی و شل شدگی هستند، تزریق می کند. با این تکنیک زیبایی بسیاری از مشکلات ظاهری که برای پوست بدن ایجاد می شود را می توان با کمترین عوارض ممکن بر طرف کرد. چربی ها پس از آن که از برخی از نواحی بدن کشیده می شوند به قسمت های دیگری که به آن نیاز هست، مانند باسن، سینه، دور چشم و … تزریق می شوند. از تزریق چربی در درمان حفره های ایجاد شده در اثر سوختگی، آکنه و لاغری های بیش از حد نیز می توان بهره مند شد.

این کار مناسب چه کسانی است؟

تزریق چربی یکی از شیوه‌هایی است که برای بر طرف کردن مشکلات پوستی استفاده می‌شود. با این تزریق به قمست‌های مورد نظر حجم داده می‌شود. از رایج‌ترین قسمت‌های بدن که این عمل در آنجا انجام می‌شود، می‌توان به گونه‌ها و لب‌ها و بخش‌هایی که با چین و چروک دچار فرو رفتگی‌هایی شده‌اند اشاره کرد.
در این شیوه از بخش‌هایی از بدن مانند شکم و ران که چربی بیشتری دارند، چربی برداشت می‌شود و به نقاط مورد نظر تزریق می‌شود. به دلیل این که چربی از بدن خود فرد کشیده می‌شود، تزریق آن عوارضی به همراه نخواهد داشت. افرادی که با بالا رفتن سن قسمت‌هایی مانند صورت و دست‌های آنها طراوت و سفتی گذشته را ندارد، می‌توانند با تزریق چربی فرو رفتگی‌های ایجاد شده را از بین ببرند.

افراد متقاضی تزریق چربی باید از سطح سلامت متناسبی برخوردار باشند. مهم است که علاوه بر سلامت جسمی، سلامت روحی نیز داشته باشند و انتظاراتشان از عمل کاملاً واضح و واقعی باشد. لازم است بیمارانی که عادت به کشیدن سیگار دارند، چند هفته قبل از عمل سیگار را ترک کنند.
افراد باید از سطح چربی نسبی در بدن برخوردار باشند و شاید افراد خیلی لاغر و استخوانی که چربی زیادی ندارند برای انجام این کار کاندیدای مناسبی نباشند. افرادی که صورت‌های لاغر و استخوانی دارند می‌توانند از این شیوه برای پر کردن صورت خود استفاده کنند، البته بهتر است در سنین پایین این کار انجام نشود. این عمل زیبایی بهتر است در سنین پایین انجام نشود، البته هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما با بالا رفتن سن فرد مجبور است با ایجاد چین و چروک‌های جدید مجدد تزریق چربی را انجام دهد. این موضوعی است که کسانی که تزریق چربی داشتند احتمالا درک کرده اند.

با تزریق چربی چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

•    رفع چین و چروک‌های عمیق در نواحی مختلف بدن
•    از بین بردن خطوط عمیق خنده
•    حذف خطوط عمیق عمودی و افقی در پیشانی
•    رفع چین و چروک‌های دور چشم
•    حجیم ساخت سینه‌ها
•    بزرگ کردن باسن
•    شکل دادن به گونه‌ها و لب‌ها
•    از بین بردن لکه‌های جوش در صورت

ویژگی‌های تزریق چربی

•    احتمال واکنش حساسیت زا وجود ندارد.
•    نتیجه بسیار طبیعی و ماندگار است.
•    روشی غیر تهاجمی برای جوانسازی است.
•    برای برداشتن چربی از بدن نیز پیش از شروع تزریق باید زمان گذاشته شود.
•    هزینه آن بالاتر از دیگر شیوه‌های مشابه است.
•    برای رسیدن به نتیجه مطلوب در برخی موارد به جلسات متعدد نیاز است.
•    بدون بی هوشی انجام می‌شود و عوارض کمی دارد.
•    در برخی بیماران تأثیرات تزریق تا بیشتر از یک سال هم باقی می‌ماند.
•    یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن این است که چربی تزریقی توسط خود بدن جذب می‌شود.

چه کسانی باید این عمل زیبایی را انجام دهند؟

به دلیل بی خطر بودن این شیوه درمانی همه افراد می توانند مخاطب آن باشند. دراین متد که در حال حاضر یکی از جدید ترین و طبیعی ترین متدهای غلبه بر چین و چروک های پوستی است، فرد کم ترین عوارض ممکن را تحمل کرده و در همین حال نیز بهترین نتیجه را از فرآیند تزریق چربی می گیرد.

اقدام‌ها و مراقبت‌هاي بعد از تزريق چربی

تزریق چربی برای پوشاندن فرو رفتگی‌ها و رفع چین و چروک قسمت‌های مختلف بدن انجام می‌شود و شیوه‌ای بسیار پر طرف دار برای این کار است.  بعد از تزریق چربی به نواحی مختلف صورت یا بدن بهتر است مراقبت‌هایی انجام شود که فرد از تزریق خود بهترین و مطلوب‌ترین نتیجه را بگیرد. برای این که عوارض ناشی از تزریق به حداقل برسد، فرد باید توصیه‌های پزشک معالج خود را جدی بگیرد و به تمام آنها عمل کند.


مراقبت‌های لازم پس از تزریق چربی کدامند؟

یکی از اتفاقاتی که ممکن است پس از تزریق چربی بیافتد این است که محل چربی دچار کبودی و ورم شود. کبودی‌ها و ورم‌های بعد از تزریق طبیعی هستند که چند روز بعد بر طرف خواهند شد. نهایت زمانی که ممکن است کبودی و ورم در محل تزریق باقی بماند دو هفته است که البته جای هیچ نگرانی وجود ندارد. برای کاهش ورم در روزهای اول از کمپرس سرد استفاده شود و بعد از سه روز کمپرس گرم توصیه می‌شود.
بهتر است فرد به محلی که به آن چربی تزریق شده است فشار زیادی وارد نکند، زیرا ممکن است چربی تزریق جا به جا شود و به مدت ۷ تا ۱۰ روز از این کار خودداری ورزد.

قرار گرفتن در مکان‌های گرم و بخار نیز ممنوع است؛ مانند نور مستقیم خورشید، سونای خشک و بخار و استحمام به مدت طولانی. اگر چربی به صورت تزریق شده است، می‌توان برای کاهش ورم تا چند روز به صورت نیمه نشسته خوابید و سر را بالاتر از حد معمول قرار داد.
از انجام ورزش‌ها و تحرک شدید تا یک هفته و همچنین فعالیت‌هایی که به خم شدن زیاد نیاز دارد بهتر است خودداری شود. توصیه می‌شود در جهت کاهش ورم از مصرف نمک پرهیز شود. ابتلا به عفونت در این بیماران خیلی کم اتفاق می‌افتد، اما پیش و پس از عمل مصرف آنتی بیوتیک توسط پزشک تجویز می‌شود. در صورت وجود درد نیز فرد می‌تواند از مسکن‌های معمولی استفاده کند.

در محل تزریق بخیه‌ای زده نمی‌شود و به این ترتیب نیاز نیست بیمار برای کشیدن بخیه به پزشک مراجعه کند. بعد از ۲۴ ساعت فرد مجاز به آرایش است. این شیوه نیاز به ترمیم دارد و در بسیاری موارد با یک بار تزریق نتیجه لازم گرفته نخواهد شد. بعد از تزریق اول باید تا ۶ هفته و در بهترین حالت تا ۶ ماه صبر کرد و بعد برای تزریق‌های بعدی تصمیم گرفت. انجام درمان‌های ترمیمی باید با مشورت پزشک انجام شود.

© تمامی حقوق متعلق به گروه زیبایی رز اصفهان می باشد - ساخته شده با ❤️ توسط رضا مرادی مجد