تزریق چربی دست

دست‌ها از اعضایی در بدن هستند که زنان بسیار به زیبایی آنها اهمیت می‌دهند. عوامل زیادی روی ظاهر آنها تأثیر دارند که مهم‌ترین آنها کار کردن زیاد و همچنین بالا رفتن سن است. چین و چروک‌ها در دست‌ها نیز مانند دیگر اعضای بدن بروز پیدا می‌کنند و از زیبایی آنها می‌کاهند. وقتی با بالا رفتن سن تغییراتی در صورت ایجاد می‌شود، بهتر است برای دست‌ها هم که بیشتر از دیگر اعضا در دید هستند فکر بشود تا این نا هماهنگی بر طرف شود.

به دنبال نارضایتی افراد پس از دیده شدن چین و چروک‌ها بوده است که پزشکان و متخصصان به فکر افتادند تا آنها را رفع کنند. با تزریق ژل و همچنین تزریق چربی می‌توان چین و چروک‌ها را از بین برد. ترزیق چربی شادابی و جوانی را به دست‌ها بر می‌گرداند.

تزریق چربی به دست چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی از شیوه‌های بسیار کم خطر است به دلیل این که چربی از بدن خود فرد گرفته می‌شود و سپس به دست‌ها تزریق می‌شود. به تزریق چربی پیوند چربی هم می‌گویند. با این کار دو هدف را می‌توان دنبال کرد. می‌توان از چربی‌های قسمت‌های اضافی بدن مانند شکم یا ران به انتخاب خود بیمار برداشت و آن را به پشت دست تزریق کرد.

این تزریق چهار تا شش ماه ماندگار خواهد بود و پس از آن مجدد به ترمیم نیاز دارد. تزریق چربی در افراد با سن بالا که پوست آنها دچار شکنندگی و سالخوردگی است رایج‌تر است. یکی از مزایای تزریق چربی این است که هیچ عوارضی ندارد و افراد می‌توانند با خیال آسوده برای آن اقدام کنند.
افراد می‌توانند برای پر کردن خط‌های دست و از بین بردن چروک‌ها و نمای عروق از تزریق چربی استفاده کنند. پس از تزریق دست‌ها حالت برآمدگی پیدا می‌کنند و به طور هم زمان کار لیفت هم صورت می‌گیرد. پس از مدتی چربی کم کم جزء بافت بدن می‌شود و حالت عادی خود را پیدا می‌کند. چربی که به دست تزریق می‌شود می‌تواند در آنجا به عنوان یک بافت زنده به حیات خود ادامه دهد.

بطور کلی محدودیت خاصی برای انجام تزریق چربی به پشت دست وجود ندارد، اما در بعضی از بیماران این جراحی زیبایی باید با دقت و ملاحظه بیشتری انجام شود ازجمله بیماران قلبی، دیابتی و مبتلایان به اختلالات عروقی و لنفی تا عوارض خاصی برای آنها به دنبال نداشته باشد. این جراحی زیبایی اغلب عوارض خاصی ندارد،اما باید توجه داشت که  جذب و آب شدن چربی منتقل شده، حالت نامنظم و پشته پشته شدن چربی که ممکن است در اثر  تزریق نادرست چربی ایجاد شود و همچنین در موارد نادری ایجاد عفونت در پشت دست ، از جمله پیامدهای این عمل جراحی زیبایی محسوب می شود.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به پشت دست

  • بیمار تا مدتی باید، جهت جلوگیری از ورم، دست خود را بالاتر از سطح قلب نگه دارد.
  • بیمار باید، داروهایی که پزشک جهت جلوگیری از عفونت و کاهش تورم تجویز می نماید، سر موقع و منظم  و به طور کامل مصرف نماید
  • به طور معمول، بعد از تزریق چربی، پزشک پشت دست را به صورت سطحی ماساژ می دهد تا چربی های تزریق شده به طور یکنواخت در پشت دست پخش شوند.
  • اگر فرد تمایل به تزریق چربی مجدد دارد  ميتواند از حدود دو ماه بعد از اولین تزریق اقدام نماید

© تمامی حقوق متعلق به گروه زیبایی رز اصفهان می باشد - ساخته شده با ❤️ توسط رضا مرادی مجد