تزریق بوتاکس

بوتاکس دارویی است که جهت برطرف کردن چین و چروک پیشانی، بین دو ابروها و گوشۀ چشم بکار می رود.

جالب است بدانید که این دارو شکل تخلیص و آماده شدۀ سم باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم است!

این دارو با فلج نمودن عضلات زیرپوستی برای صاف کردن چین و چروک‌های صورت و ایجاد ظاهری جوان‌ تر در افراد به کار می‌رود؛ مانند چین و چروک‌های ناشی از اخم کردن که در بین ابرو ها یا روی پیشانی ایجاد می‌شوند و چروک‌های اطراف چشم و دهان که در موقع خندیدن ظاهر می‌گردند.
بوتاکس در برخی موارد برای کاهش میزان تعریق در کف دست‌‌ها یا زیر بغل نیز استفاده می‌شود.
بوتاکس در درمان لوچی، بلفارواسپاسم، میگرن مزمن و دیستونی نیز کاربرد دارد.

استفاده از بوتاکس یک روش مطمئن و کم هزینه برای جلوگیری از پیشرفت چروک‌های صورت است.

مزایای تزریق بوتاکس

  • غیرتهاجمی و غیرجراحی
  • ایمن و موثر
  • ارائه نتایجی ظریف و طبیعی
  • عدم نیاز به استراحت پس از درمان

عوارض تزریق بوتاکس

از آنجا که بوتاکس عمدتاً جذب عضلات محل تزریق می شود و مقادیر بسیار ناچیزی از آن وارد گردش خون می گردد، با دوزی که برای بازکردن چروک‌ها به کار می‌رود، تقریباً هیچ عارضه مهمی ایجاد نمی‌کند.

البته مثل هر تزریق دیگری ممکن است سوزش و قرمزی خفیفی در محل تزریق ایجاد کند که پس از چند ساعت خودبه‌خود برطرف می‌شود. به علاوه در برخی از افراد پس از تزریق بوتاکس، سردرد یا تهوع خفیف یا علائم سرماخوردگی ایجاد می‌شود که معمولاً طی ۲ تا ۳ روز بهبود می‌یابد. هر چند تزریق botox عارضه جسمی مهمی ایجاد نمی‌کند، اما می‌تواند باعث افتادگی پلک ، فقدان جلوه عضلات صورت و ایجاد حالت انجماد در افراد شود.

عملکرد بوتاکس به چه صورت است؟

بوتاکس پروتئینی خالص به نام سم onabotulinumtoxinA است؛ که با سوزن‌های بسیار ظریف و مقادیر اندک؛ مستقیماً در عضله‌های مورد نظر صورت تزریق می‌شود. عملکرد بوتاکس تزریق شده به این شکل است که عضله‌ی انتقال‌دهنده‌ی عصبی استیل کولین را مسدود کرده و با این کار از انقباض عضلات در ناحیه درمان شده جلوگیری می‌کند. بوتاکس با آرام کردن عضله تحت درمان چروک‌ها را صاف کرده و از شکل گرفتن چین و چروک‌های دائمی که در اثر حرکت عضله روی صورت ایجاد می‌شود ممانعت می‌کند.

© تمامی حقوق متعلق به گروه زیبایی رز اصفهان می باشد - ساخته شده با ❤️ توسط رضا مرادی مجد